به تجارتخانه پوشاک وفا خوش آمدید

تهران - بازار بزرگ
در حال حاضر خرید حضوری میسر نمی باشد

لباس مجلسی از دیرباز مورد توجه بانوان بوده است، انتخاب لباس مجلسی مناسب وزیبا نشانه خوش سلیقگی وروحیات یک دختر ویا یک زن است. شاید توجه کرده باشید که دختران وزنان ابا دارند یک لباس مجلسی را در چند مراسم بپوشند، چون باعث خجلی وسرافکندگی وتکرار آن لباس در چشم دوستان دور ونزدیک خواهد بود.

در این مقاله میخواهیم به مدلهای مختلف لباس مجلسی از قبیل : 

1.   لباس مجلسی دخترانه

2.   ­لباس مجلسی زنانه

3.   لباس مجلسی بلند وکوتاه

4.   لباس مجلسی گیپور

5.   رنگهای لباس مجلسی

 

6.   وهمچنین به نکات مهمی برای خرید لباس مجلسی به صورت تکی وعمده بپردازیم

 

انتخاب لباس

 

انتخاب لباس یکی از بزرگترین دغدغه ها برای دختران وزنان می باشد، وقتی صحبت از لباس مجلسی به میان می آید یقینا این دغدغه چند برابر می شود؛ 

دیگر بحث جشنهای چند صد نفری است وخود نمایی دختران وزنان.

 برای انتخاب یک لباس مجلسی به چه نکاتی باید توجه کرد تا به بهترین شکل در مراسم ظاهر شویم؟

اگر به دنبال شیکترین وبهترین توصیه های خرید لباس مجلسی هستید اینجا جای شماست.

 

در ابتدا می خواهیم به انتخاب رنگ بپردازیم؛ 

 

چه رنگی را برای لباس مجلسیم انتخاب کنم؟

 
434 1024x686 - لباس مجلسی| عکس، قیمت ومدل لباس مجلسی 98 و2019

 

از اینکه لباس مجلسی را برای عروسی، تولد ویا اعیاد و…. میخواهید که بگذریم باید به رنگ مو ورنگ پوستتان دقت کنید، اگر پوستتان رو به تیرگی است حتما باید از لباسهایی با رنگ روشن وشفاف استفاده کنید واز لباسهای کدر وتیره پرهیز کنید.

باید به خاطر داشته باشید هرچند لباس مجلسی‌ای که انتخاب می کنید زیبا وخوش مدل باشد، در صورتی که نتوانید رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوستتان سازگار باشد، شما در مهمانی به چشم نخواهید آمد.

خاطر نشان می کنیم که در صورت استفاده از آرایش میتوان رنگ پوست را با رنگ لباس مجلسی سازگار کرد، مثلا در صورتی که لباس مجلسی شما باز است میتوانید از کرم پودر روی سینه ها استفاده کنید تا رنگ پوستتان را با رنگ لباس سازگار کنید.

سفید:

 

رنگ سفید نشانه صداقت، پاکی، کمال وخلوص است، وهمچنین طبع آن خنثی است؛

 
پارچه سفید

رنگ سفید معمولا برای همه سنین وهمه سلیقه ها ( بجز دختران خرد سال) مناسب است. نا گفته نماند سفید طیفی از همه رنگهاست وانتخاب کنندگان این رنگ علی القاعده دارای خصوصیاتی هستند، مثل : کمال گرا بودن، بسیار تمیز بودن و…. که بالطبع این رنگ برای بانوانی که رنگ پوستشان تیره است یکی از بهترین انتخابهاست.

لباس مجلسی سفید
لباس مجلسی سفید گل گلی بلند
لباس مجلسی سفید بدون آستین
لباس مجلسی بلند

سفید بسیار شیک، جذاب وگیراست. در صورتی که اعتماد به نفس کافی ندارید ودر بدن خود مشکلاتی می بینید، نمی بایست از پارچه شفاف استفاده کنید، پارچه سفید شفاف ونازک بدن نماست، پس حواستان جمع باشد.

صورتی:

 
یک پارچه صورتی

رنگ صورتی رمانتیک ترین رنگ دنیاست، صورتی نماد عشق، بخشش، مهربانی وامید است.

 

در گذشته برای نوزاد پسر از رنگ صورتی وبرای نوزاد دختر از رنگ آبی استفاده می شد، ولی در حال حاضر رنگ صورتی برای دختر ورنگ آبی برای پسر استفاده می شود.

 

بانوانی که از رنگ صورتی استفاده می کنند روحیه ای لطیف وبا گذشتی دارند ومعمولا از روحیه بسیار حساسی برخوردارند. همچنین باید به زنان مسنی اشاره کرد که به رنگ صورتی علاقه وافری دارند ومعمولا این افراد دارای چهره بسیار جوانی هستند.

 

از ویژگیهای عاشقان رنگ صورتی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 
  • این افراد سخاوت ومهربان ودر عین حال خیلی حساس هستند
  • این افراد دارای روحیات زنانه بسیار قویی هستند
  • این افراد عاشق همه اند ودر برابر آشنا وغریبه احساس مسئولیت می کنند

قرمز:

 
یک پارچه قرمز همراه با لوگوی وفا

 

یکی از پرشورترین رنگها رنگ قرمز است، قرمز نماد عشق ومحبت وصمیمیت است. استفاده از رنگ قرمز در لباس مجلسی می تواند نشان دهنده گرم بودن وشور ونشاط باشد، همچنین هیچ رنگی را نمی توان همانند رنگ قرمز پیدا کرد که جذابیت یک بانو را دو چندان کند وانرژی آن بانو را صد چندان به محیط انتقال دهد. پوشیدن لباس مجلسی با رنگ قرمز می تواند اعتماد به نفس را دو چندان کند وتضمین دهنده خوش درخشیدن در جشنهاست.

 

مشکی:

 
پارچه مشکی

خیلی ها تصور می کنند مشکی فقط برای مراسم سوگواری است، اصلا اینطور نیست، رنگ مشکی یکی از سرسنگین ترین ورسمی ترین رنگهاست وترکیب آن با رنگهای دیگر مثل قرمز می تواند زیبایی فوق العاده ای را خلق کند.

 

از آنجا که این رنگ در لباس مجلسی به لاغر نشان دادن بانوان کمک شایانی می کند جذابیت فراوانی برای بانوان دارد. همچنین پوشیدن لباس مجلسی با رنگ مشکی نشان دهنده فرمانبرداری زن از مرد است.

 

یک راهکار

 

اگر نیم تنه بالایتان چاق است می توانید رنگ مشکی را فقط در آن قسمت استفاده کنید ونیم تنه تان را لاغرتر نشان دهید.

 

سبز:

 
قماش سبز

استفاده از لباس مجلسی سبز می تواند ارام بخش باشد زیرا سبز ملایمترین رنگهاست. از نشانه های رنگ سبز می توان به مهربانی وبخشش اشاره کرد. می توان گفت : آرامشی که رنگ سبز می دهد را هیچ رنگ دیگری قادر به دادن آن نیست.

 

آبی:

 
قماش آبی

یکی از رنگهایی که هم طبع میل آقایان است وهم بانوان؛ آبی رنگی ملایم وسرد است واز خصوصیات رنگ سرد آرامش بخش بودن آنهاست.

 

مدلهای لباس مجلسی

 

چه مدلی را انتخاب کنم؟

 چه مدلی مناسب است؟ 

چه مدلی میتواند مرا جذابتر نشان دهد؟

 

حقیقت این است که انتخاب مدل لباس مجلسی کاملا شخصی است؛ نا گفته نماند که انتخاب یک لباس مجلسی شیک وزیبا می تواند بسیار سخت باشد به حدی که بانوان برای انتخاب پوشاک دخترانه ولباس زنانه مناسب وشیک، خود را به آب وآتش می زنند. طراحان مد وپوشاک سعی می کنند هر ساله بهترین مدلهای خود را روانه بازار کنند؛ پخش پوشاک وفا سعی بر آن دارد تا همیشه در خط مقدم پخش وتوزیع بروزترین وخوش طرحترین لباسهای مجلسی باشد.

از مهمترین مدلهای لباس مجلسی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

مدل پیراهن کوتاه حریر

 

 

یکی از پرطرفدارترین لباسهای مجلسی همین پیراهن کوتاه حریر است؛ همچنین می بایست اشاره کرد که درباریان (خانواده های سلطنتی) علاقه وافری به پوشیدن انواع مختلف آن دارند.

مدل لباس شب شیک

 

مدل لباس شب کوتاه عروسکی

 

یکی از مدلهای لباس مجلسی، لباس شب عروسکی است، معمولا این پیراهن در مجالس بسیار خاص وخودمانی استفاده می شود مگر اینکه فرهنگ منطقه اجازه دهد تا این نوع لباس هم پوشیده شود. این مدل لباس را می توانید در طرحهای ساده وکار شده تهیه فرمایید. همچنین اگر تمایل به پوشاندن پایین تنه تان دارید میتوانید از ساپورت استفاده کنید که رنگ ساپورت نیز می بایست با رنگ لباس متناسب باشد. لباس شب کوتاه عروسکی را می توانید با یک کفش خوش رنگ پاشنه بلند بپوشید تا زیبا وجذاب ظاهر شوید.

 
لباس شب کوتاه عروسکی

همچنین لازم به ذکر است که این مدل دارای دو نوع آستین دار وآستین کوتاه است.

 

مدل لباس مجلسی بلند

 
 در لباس مجلسی بلند نیز می بایست به آستین دار وغیر آستین دار بودن وهمچنین یقه دار وبدون یقه بودن آن اشاره کرد.
 

مدل لباس مجلسی بلند با پارچه حریر

 

مدل لباس مجلسی بلند گیپور

 

مدل لباس مجلسی دخترانه بلند

 
خانمی با لباس مجلسی دختران

مدل لباس مجلسی کوتاه

 

مدل لباس مجلسی گیپور

 

خرید لباس مجلسی

 

خرید لباس مجلسی را می توانیم به دو دسته تقسیم کنیم:

 
  1. خرید اینترنتی
  2. خرید حضوری

یکی از مهمترین نکاتی که بانوان برای خرید حضوری به آن توجه می کنند ویترین مغازه است، مدلها رنگها وچینش لباس مجلسی در ویترین نقش موثری در خرید آنها دارد.

 
یک خانم در حال خرید اینترنتی

در خرید اینترنتی دست مشتریان باز است، آنها می توانند در مدت زمان کوتاهی هزاران مدل ببینند وهر کدام را پسندیدند در مورد مشخصات آن مثل: جنس پارچه، قد و… بخوانند وآن را سفارش دهند.

برای خرید لباس مجلسی باید به موارد ذیل توجه کرد:

 

در انتخاب جنس پارچه حساس باشید

 

قیمت لباس، علی الخصوص پوشاک رمسی رابطه مستقیمی با جنس پارچه دارد وشما می بایست در خرید لباس مجلسی علی الخصوص خرید اینترنتی به جنس ومواد به کار رفته در لباس مجلسی حساس باشید.

آیا لباسی که می خرم چروک می شود؟

 

در انتخاب لباس مجلسی نباید به چروک شدن آن حساس بود زیرا، آن را معمولا در روزهای خاص وساعات خاص وبه مدت محدودی قرار است استفاده کنید، پس نگران چروک شدن آن نباشید.

یک خانم در حال اتو کردن

به پشت لباس هم دقت کنید

 

 

در پوشاک مجلسی صد البته علاوه بر ظاهر جلو لباس می بایست به پشت آن هم اهمیت داد، پشت آن معمولا یا ساده است ویا کار شده که ممکن است باز باشد یا بسته، پس از این نکته نیز غافل نشوید.

 

 

قیمت لباس

 

 

یکی از دغدغه های اصلی بانوان قیمت پوشاک مجلسی است که می خواهند بخرند.

 

بسیار تعجب آور است که بخواهیم در خرید یک پوشاک مجلسی شیک که نشان دهنده شخصیت وفرهنگ ماست بخل به خرج دهیم وبرای خریدن لباسی ارزانتر، از تمام نکات مهم یک پوشاک مجلسی شیک وخوب غافل شویم.

 

 

قیمت لباس مجلسی

 

 

لباسهای مجلسی در رده های قیمتی متفاوتی قرار دارند وعوامل مختلفی برروی قیمت آن تاثیر گذارند، از جمله:

 

 

  • جنس پارچه پوشاک مجلسی     
  • رنگ پارچه لباس مجلس
  • طرح ومدل پوشاک مجلسی
  • کشور تولید کننده
  • شرکت تولید کننده